افرادی که معمولا از درب کرکره برقی استفاده می کنند با مشکلات رایجی در کرکره برقی رو به رو هستند .به طور کلی برای این افراد پیش آمده که درب کرکره برقی به هر دلیلی کارنکند و یا مواردی که باعث می شود مشکلاتی را به وجود آورد. آگاهی از این نوع خرابی ها بسیار اهمیت دارد. ما در این مقاله قصد داریم رایج ترین مشکلات کرکره برقی را برای شما بیان کنیم ، همراه ما باشید.

رایج ترین مشکلات کرکره برقی

مشکلات رایج در درب کرکره برقی برای افرادی که به طور معمول از این نوع درب استفاده می کنند در طول روز اختلال هایی را در کارهای روزانه آن ها ایجاد خواهد کرد. آگاهی از این مشکلات بسیار حایز اهمیت است و باید به موقع مورد بررسی قرار گیرد . در بعضی از موارد مشکلات کرکره برقی بدون نیاز به متخصص و تعمیرات کرکره برقی پارکینگی توسط خود افراد قابل حل می باشد .

چنان چه مشکلات پیش آمده جدی باشد ،بهتر است با تعمیرکار باتجربه و حرفه ای در تعمیرات کرکره برقی پارکینگی تماس بگیرید و برای برطرف کردن مشکلات کرکره برقی خود از آن ها کمک بگیرید. جهت مشاوره و برقراری ارتباط با بخش کارشناسی مجموعه ایپاکو می توانید با مراجعه به وبسایت مجموعه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

علت خرابی درب های کرکره برقی

معمولا خرابی کرکره برقی به دلایل مختلفی مانند عدم نگهداری صحیح و مراقبت از آن اتفاق می افتد .اما عوامل طبیعی نیز در بروز مشکلات بی تاثیر نیستند. کرکره برقی دارای قطعت زیادی است که اختلال در عملکرد هر کدام از آن ها منجر به اختلال در کل سیستم می شود. در این بخش به دلایل خرابی کرکره برقی می پردازیم. 

در این مقاله به بررسی مشکلات کرکره برقی و دلیل خرابی آن ها می پردازیم تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید خرابی را برطرف کنید . درب های کرکره برقی به دلیل استفاده فراوان در طول روز بیشتر از سایر درب های موجود در بازار خراب می شوند .

یکی از رایج ترین و مهم ترین مشکلاتی که برای انواع درب کرکره برقی ایجاد می شود ،عدم بالا رفتن صحیح درب کرکره برقی است که به اصطلاح به آن بازماندن کرکره برقی می گویند .دلیل به وجود آمدن این مشکل می تواند خطا در اتصال کرکره به برق باشد .

 

تعمیرات کرکره برقی پارکینگی

 

اختلال ایجاد شده در اتصالات سیم برق کرکره می تواند خرابی هایی را برای درب کرکره برقی ایجاد کند .برای رفع این خرابی ها بهتر است ابتدا از سالم بودن اتصالات برق مطمئن شویم .یکی دیگر از مشکلات کرکره برقی خراب بودن ریموت درب کرکره برقی است .

خرابی در ریموت کنترل درب های اتوماتیک نیز وجود دارد .به طور معمول خرابی ریموت به دلیل اتمام باتری ایجاد می شود که با خاموش یا کمرنگ شدن چراغ آن نشان داده می شود . خرابی موتور درب کرکره برقی یکی دیگر از دلایل ایجاد اختلال در درب های کرکره برقی می باشد.

در صورت خرابی موتور کرکره برقی بهتر است برای تعمیر آن خود دست به کار نشوید و تعمیر آن را به کارشناسان و متخصص در این زمینه بسپارید .

مشکلات فیوز و دستگاه مرکزی کرکره برقی

برای بررسی سالم بودن دستگاه مرکزی و فیوز کرکره برقی ،ابتدا از سالم بودن دستگاه مرکزی و فیوز درب مطمئن شوید . در صورت سالم بودن این دو بخش ایراد کرکره برقی مربوط به سیم ورودی یا مدار آن می باشد . به منظور جلوگیری از مشکلات جدی تر بهتر است پیش از بروز ایرادات بیان شده ،چکاپ و تعمیرات درب کرکره برقی را با خیال آسوده و مطمئن به دست افراد کارشناس در این زمینه بسپارید .

خرابی چشمی و بازویی درب اتوماتیک

گاهی اوقات درب های اتوماتیک به درستی باز و بسته نمی شوند . مشکل ایجاد شده به دلیل خرابی جک بازویی کرکره برقی می باشد که نیاز به تعویض یا تعمیر آن است . چنانچه تمام موارد را چک کردید اما درب کرکره برقی بسته نمی شد ،مشکل از ارتباط چشمی کرکره برقی است که دارای قطعی است .

برای رفع این مشکل بهتر است ،چشمی درب را تمیز کنید و از تراز بودن آن مطمئن شوید زیرا این موارد اختلال هایی را در درب اتوماتیک کرکره برقی ایجاد می کند .اگر با رعایت نکات بالا چشمی درب کرکره برقی به درستی کار نکرد ،چشمی دچار مشکلات جدی تری شده است که نیاز به تعویض یا تعمیر تخصصی دارد .

 

تعمیرات کرکره برقی پارکینگی

 

دلایل آسیب های کرکره برقی

خرابی کرکره برقی می تواند روزتان را نیز خراب کند. زیرا امروزه اغلب درب منازل و پارکینگ ها از نوع برقی و اتوماتیک هستند. تصور کنید یک روز صبح در حالی که دیرتان شده قصد دارید ماشین را از پارکینگ خارج کنید و به محل کارتان بروید اما درب اتوماتیک باز نمی شود و هیچ زمینه ای در تعمیر آن نیز ندارید. در این حال باید با تکنسین ها تماس بگیرید و ساعت ها درگیر تعمیر آن باشید. اما بهتر است قبل از اینکه به این مرحله برسید مطالبی را در این خصوص مطالعه کنید تا در صورت بروز اینگونه اتفاقات بتوانید اقدام به تشخیص و تعمیر درب کنید. درب های کرکره ای قطعات زیادی دارند و خرابی کرکره برقی تنها مختص به یک قطعه آن نخواهد شد. در ادامه به دلیل خرابی در قطعات مختلف آن اشاره می کنیم.

خرابی موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی از مهم ترین و حیاتی ترین قطعات درب اتوماتیک به شمار می رود. موتور کرکره برقی دارای دو نوع ساید و توبلار است که تعمیر آن نیاز به تخصص دارد. اگر تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است برای تعمیر موتور کرکره برقی آن از کارشناسان کمک بگیرید. موتور کرکره برقی نیروی لازم برای باز و بسته کردن درب را تامین می کند و در صورت بروز هر گونه مشکل برای آن عملکرد کلی درب دچار اختلال خواهد شد. اغلب افراد به دلیل افزایش امنیت از درب های کرکره ای استفاده می کنند اما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر موتور به درستی تعمیر نشود اولین مشکلی که به وجود می آید کاهش امنیت درب است. معمولا موتور درب های کرکره ای طول عمر بالایی دارند و به سرعت دچار آسیب نمی شوند.

خرابی ریموت کنترل کرکره برقی

به وسیله ریموت کنترل می توانید دستور باز و بسته شدن درب را صادر کنید. سیگنال هایی که در هنگام فشرده شدن دکمه ساطع می شود از طریق مدار فرمان دریافت و به موتور ارسال می شود. علاوه بر باز و بسته کردن درب می توانید آن را در حالت دلخواه و نیمه باز نیز قرار دهید. در صورتی که با فشردن دکمه ریموت کنترل درب حرکت نمی کند به معنی بروز مشکل در ریموت است. ریموت ها به عواملی مانند نفوذ آب , ضربه و … حساس هستند. اما بهتر است قبل از هر کاری اقدام به تعویض باتری کنید. اگر مشکل حل نشد باید ریموت کنترل را تعویض کنید.

 

تعمیرات کرکره برقی پارکینگی

 

خرابی تیغه کرکره برقی

اغلب تیغه هایی که در بازار موجود هستند از نوع معمولی می باشند. اما از آنجایی که ضربه در خرابی کرکره برقی نقش مهمی دارد در طی سال های اخیر تیغه های پلی کربنات روانه بازار شدند. این نوع از تیغه ها علاوه بر ظاهر شفاف و زیبایی که دارند ضد ضربه هستند. ضربه می تواند موجب تغییر حالت تیغه شود و عملکرد صحیح آن را تحت تاثیر قرار دهد. اگر شاهد تغییر حالت تیغه بر اثر ضربات وارده بودید حتما با تکنسین ها و کارشناسان تماس بگیرید تا به محل بیایند و اقدام به رفع مشکل کنند.

خرابی رسیور کرکره برقی

رسیور کرکره برقی یکی از مهم ترین و حساس ترین قطعات کرکره برقی می باشد که در صورت خرابی کرکره برقی می تواند مشکلات عدیده ای را ایجاد کند. رسیور وظیفه دریافت سیگنال و اجرای عمل مورد نظر را دارد. این قطعه مهم در برابر عوامل محیطی و جوی بسیار حساس است. به طور مثال بارش باران , برف , تابش مستقیم نور خورشید و … می تواند موجب تخریب و آسیب آن شوند. به همین دلیل اغلب کارشناسان رسیور کرکره برقی را در جایی نصب می کنند که در معرض این عوامل نباشد. همچنین در هنگام شستن کرکره برقی نیز باید پلاستیکی بر روی آن قرار دهید تا آب به آن نفوذ نکند.

خرابی شفت کرکره برقی

نقش شفت در خرابی کرکره برقی بسیار مهم است زیرا شفت کرکره برقی وظیفه نگه داشتن رول کرکره را بر عهده دارد. متریال اصلی در ساخت شفت فولاد است که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. شفت ها که در فوقانی ترین مکان درب نصب می شوند با چرخش موتور تنظیم می شوند. این قطعه در اندازه های مختلفی وجود دارد که بنابر نوع موتور تعیین می شود. به طور مثال موتورهای ساید از سایز 11 شفت استفاده می کنند. زیرا این موتورها داری قدرت بالایی هستند و باید از شفت بزرگ تری بهره ببرند .اما موتورهای توبلار از اندازه 8 استفاده می کنند.

خرابی اندکپ

اندکپ ها از دیگر قطعات کرکره برقی محسوب می شوند که در صورت خرابی باید تعویض شوند. در برخی از موارد نیز می توان آن ها را تعمیر کرد. اندکپ بعد از اتصال به بلبرینگ ها به صفحه پلیت کرکره برقی وصل می شود. به گردش درآوردن شفت از وظایف اندکپ است. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود رول شدن تیغه با اختلال جدی مواجه خواهد شد.